Ο δικτυακός τόπος του 4ου Γενικού Λυκείου Παλαιού Φαλήρου, ξεκίνησε την παρουσία του το σχολικό έτος 2008-2009 από την καθηγήτρια Πληροφορικής Εντλίρα Σταύρου ΠΕ20, που τον σχεδίασε και τον δημιούργησε χρησιμοποιώντας το λογισμικό Dreamweaver® της Adobe.

Τον Οκτώβριο του 2015 ο δικτυακός τόπος του σχολείου μας αναβαθμίστηκε σε Joomla 3.x και παράλληλα επανασχεδιάστηκε από τον καθηγητή Πληροφορικής Κωνσταντίνο Μούτσελο ΠΕ19.

Από το Σεπτέμβριο του 2018 υπεύθυνος του δικτυακού τόπου είναι ο καθηγητής Πληροφορικής Πολίτης Αλέξανδρος ΠΕ86.

Εκπαιδευτικοί που αναρτούν άρθρα στην παρούσα ιστοσελίδα είναι:

• Πολίτης Αλέξανδρος Πληροφορικής ΠΕ86
  • Σίμου Ξένια Φιλόλογος ΠΕ02

Ο δικτυακός τόπος του σχολείου μας φιλοξενείται σε servers του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (www.sch.gr)

Για οποιαδήποτε παρατήρηση που σχετίζεται με τη βελτίωση της παρούσας ιστοσελίδας επικοινωνήστε με το διαχειριστή του ιστότοπου.

Copyright © 2015 4ο ΓΕΛ Παλαιού Φαλήρου. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.

Το Joomla! είναι Ελεύθερο Λογισμικό που διατίθεται σύμφωνα με τη Γενική Δημόσια Άδεια Χρήσης GNU.